Jesteśmy osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, dlatego, bazując na własnym doświadczeniu, wiemy, jak możemy pomóc pracodawcom w przeprowadzeniu rekrutacji osób podobnych nam. Dlatego – co jest niezwykle istotne – rekrutujemy tylko i wyłącznie SKUTECZNYCH i NAJLEPSZYCH pracowników, zorientowanych na mierzalne cele zawodowe.
Przedsiębiorcy, którzy poszukują
wykwalifikowanych pracowników z niepełnosprawnością.
Zwrot kosztów szkoleń i wyposażenia stanowiska pracy
(*w zależności od spełnienia wymagań powiatowych bądź wojewódzkich urzędów pracy)
Pracodawca, inwestując w rozwój zawodowy pracownika, może zwrócić się z wnioskiem do PFRON o refundację kosztów szkoleń (nawet do 70%). Należy też pamiętać, że niepełnosprawność niejedno ma imię i każdy jej rodzaj będzie wymagać indywidualnego przystosowania do potrzeb stanowiska pracy. W grę wchodzi np. zakup odpowiedniego oprogramowania, urządzeń czy mebli biurowych.
Obniżenie obowiązkowej wpłaty do PFRON
Jeżeli jesteś pracodawcą niepublicznym zatrudniającym co najmniej 25 pracowników etatowych, to 6% z nich musi być osobami z niepełnosprawnością. Jest to limit, którego niespełnienie skutkuje opłatą na rzecz PFRON. W przypadku 100 pracowników nieobsadzenie 6 etatów osobami z niepełnosprawnością oznacza ok. 12 255 zł kosztu miesięcznie, którego można uniknąć, zatrudniając osoby z niepełnosprawnością. Dodatkowo, spełniając próg zatrudnienia 6%, można uzyskać dofinansowania do kosztów płacy w wysokości nawet 1800 zł za osobę.
CSR, strategia komunikacyjna firmy i employer branding
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR) – to teoria według której przedsiębiorca w swoich biznesowych działaniach uwzględnia ważny interes społeczny. Pracodawca w oczach klientów i interesariuszy wzmacnia swój wizerunek jako solidnego i uczciwego partnera, i inwestuje w zasoby ludzkie, do tej pory pomijane. Ewentualne wydatki są źródłem innowacji i rozwoju przedsiębiorstwa, a nie ich kosztem.
Budowanie empatii i wartości zespołu
Zgrany zespół, składający się z ambitnych pracowników, to połowa sukcesu w realizacji zadań. Z doświadczenia wiemy, że osoba z niepełnosprawnością, której dano szansę, charakteryzuje się niezwykłą sumiennością w wykonywaniu swoich zadań, co z natury rzeczy wpłynie na morale i ambicje pozostałych pracowników, którzy po wspólnym sukcesie docenią słuszność decyzji pracodawcy.
Odpowiedź może być dla niektórych zaskakująca, ponieważ nie ma ograniczeń w tym zakresie. Rodzajów niepełnosprawności jest bardzo wiele, niektóre są niewidoczne, inne utrudniające pewne czynności. Istotne jest dostosowanie charakteru pracy do posiadanej dysfunkcji.
1 Krok pierwszy
Określenie z klientem profilu idealnego kandydata
2 Krok drugi
Proces rekrutacyjny
3 Krok trzeci
Weryfikacja dokumentacji
4 Krok czwarty
Prezentacja kandydatów klientowi
5 Krok piąty
Wsparcie w zatrudnieniu, procesie kadrowym
Praca Bez Barier
Komercyjna Agencja Pracy, która rekomenduje pracowników wyłącznie spośród sprawdzonych i wykwalifikowanych osób Głuchych i Słabosłyszących. Pomaga w szkoleniu pracownika w nowym środowisku pracy oraz obowiązkach. Przekazuje niezbędną wiedzę w procesie zatrudniania osoby Głuchej lub Słabosłyszącej, pomaga w adaptacji miejsc pracy do potrzeb Głuchego pracownika, by wszystkim pracowało się komfortowo.