REKRUTACJA PRACOWNIKÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

DLA KOGO?

Przedsiębiorcy, którzy poszukują wykwalifikowanych pracowników z niepełnosprawnością

Co zyskujesz?

ZWROT KOSZTÓW SZKOLEŃ I WYPOSAŻENIA STANOWISKA PRACY

(*w zależności od spełnienia wymagań powiatowych bądź wojewódzkich urzędów pracy) Pracodawca, inwestując w rozwój zawodowy pracownika, może zwrócić się z wnioskiem do PFRON o refundację kosztów szkoleń (nawet do 70%). Należy też pamiętać, że niepełnosprawność niejedno ma imię i każdy jej rodzaj będzie wymagać indywidualnego przystosowania do potrzeb stanowiska pracy. W grę wchodzi np. zakup odpowiedniego oprogramowania, urządzeń czy mebli biurowych.

OBNIŻENIE OBOWIĄZKOWEJ WPŁATY DO PFRON

Jeżeli jesteś pracodawcą niepublicznym zatrudniającym co najmniej 25 pracowników etatowych, to 6% z nich musi być osobami z niepełnosprawnością. Jest to limit, którego niespełnienie skutkuje opłatą na rzecz PFRON. W przypadku 100 pracowników nieobsadzenie 6 etatów osobami z niepełnosprawnością oznacza ok. 12 255 zł kosztu miesięcznie, którego można uniknąć, zatrudniając osoby z niepełnosprawnością. Dodatkowo, spełniając próg zatrudnienia 6%, można uzyskać dofinansowania do kosztów płacy w wysokości nawet 1950 zł za osobę (zależy od stopnia i rodzaju niepełnosprawności); dodatkowo 1200 zł (schorzenie szczególne przy stopniu znacznym).

CSR, STRATEGIA KOMUNIKACYJNA FIRMY I EMPLOYER BRANDING

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR) – to teoria według której przedsiębiorca w swoich biznesowych działaniach uwzględnia ważny interes społeczny. Pracodawca w oczach klientów i interesariuszy wzmacnia swój wizerunek jako solidnego i uczciwego partnera, i inwestuje w zasoby ludzkie, do tej pory pomijane. Ewentualne wydatki są źródłem innowacji i rozwoju przedsiębiorstwa, a nie ich kosztem.

BUDOWANIE EMPATII I WARTOŚCI ZESPOŁU

Zgrany zespół, składający się z ambitnych pracowników, to połowa sukcesu w realizacji zadań. Z doświadczenia wiemy, że osoba z niepełnosprawnością, której dano szansę, charakteryzuje się niezwykłą sumiennością w wykonywaniu swoich zadań, co z natury rzeczy wpłynie na morale i ambicje pozostałych pracowników, którzy po wspólnym sukcesie docenią słuszność decyzji pracodawcy.

Jak przebiega proces naszej usługi?

1.Określenie z klientem profilu kandydata

2.Proces rekrutacyjny.

3.Porównanie kandydatów z profilem idealnym

4.Prezentacja kandydatów klientowi

5.Wsparcie w zatrudnieniu, procesie kadrowym

Patronem usługi jest

PRACA BEZ BARIER

Komercyjna Agencja Pracy, która rekomenduje pracowników wyłącznie spośród sprawdzonych i wykwalifikowanych osób Głuchych i Słabosłyszących. Pomaga w szkoleniu pracownika w nowym środowisku pracy oraz obowiązkach. Przekazuje niezbędną wiedzę w procesie zatrudniania osoby Głuchej lub Słabosłyszącej, pomaga w adaptacji miejsc pracy do potrzeb Głuchego pracownika, by wszystkim pracowało się komfortowo.

Wsparcie merytoryczne

Zamów usługę

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszystkie pytania, doradzimy i pomożemy.

NAPISZ DO NAS Otwarcie programu pocztowego na komputerze.
Powrót na stronę główną